Olej arganowy-olej pochodzący z Maroko, używany przez dłuższy czas, w Wschodniej kuchni. Znany jest również dla własnej korzyści na skórze, ale i na włosy. Tak jak prawidłowo używać olej arganowy na twarz? Odkryj magiczne olej, który ma wiele do zaoferowania.

Jak wybrać olej arganowy?Jak wybrać olej arganowy?

Wybierając olej arganowy ma ogromne znaczenie … i nie jest tak łatwo. Kremy, masła, demakijaż …, odmówił w różnych formach.

Ofiarą swojego sukcesu, olej arganowy jest często mieszany z innymi olejami lub kosmetyki. Dlatego zawsze wolę “Dziewica” oleju, najlepiej naturalne i 100% olej arganowy, aby wykorzystać wszystkie jej zalety, zwłaszcza jeśli używasz go na twarz.

Olej arganowy musi być lekko żółtym. Praktyczne porady: dla tego, aby go wybrać, trzeba tylko poczuć to! Zbyt silny zapach-to nie jest gwarancja dobrej jakości. Olej arganowy musi mieć lekki zapach obok orzechów laskowych.

W końcu, jeśli jest to dość drogie, niemniej jednak pozostaje on gospodarczy: mała butelka wystarcza do codziennego stosowania na twarz w ciągu kilku tygodni.

Dlaczego olej arganowy dobre dla skóry?Dlaczego olej arganowy dobre dla skóry?

Olej arganowy-olej ten bogaty jest w kwasy tłuszczowe , i witaminy e. te lipidy niezbędne do reformowania i zadbaj o otulinie skóry, naskórka . Dlatego olej arganowy jest szczególnie interesujące dla nawilżania suchej i podrażnionej skóry .

Regularnie nakładać na bliznę , zapewnia dobre nawilżenie i, w konsekwencji, pozwala zmniejszyć zaczerwienienie i tautillement. Olej arganowy jest również sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna i zapobiega pojawianiu się oznak wieku, takich jak cienkie linie i drobne zmarszczki.

Dlatego nadaje się szczególnie do pielęgnacji twarzy. Naprawdę, to pozwala na suchą skórę, dobrze nawilża i tłustej skóry, reguluje nadmiar sebum . Pod warunkiem, że jest to organiczny i w 100% naturalne, to może być nawet używany jako demakijażu.

Jak prawidłowo nakładać olej arganowy na twarz?Jak prawidłowo nakładać olej arganowy na twarz?

Olej arganowy można stosować na ciało i twarz. Ale ponieważ jest to dość drogie olej, inne oleje, takie jak olej ze słodkich migdałów, można używać na ciele .

Umieścić kilka kropli oleju arganowego w dłoniach i nałóż olejek arganowy na twarz, masując lekko.

Masaż ten pozwala przedostawać się olej w skórę. Nalegać na suchych miejscach i obszarach, gdzie małe, cienkie linie, zazwyczaj pojawiają się (świątynie lub kącików ust).

Wykonując ten gest, każdy dzień pozwala również nałożyć na skórę prawdziwy folia ochronna przeciwko zewnętrznych агрессий (wiatr, zimno, słońce często mają tendencję do ataku na naskórek).

Nawet jeśli olej arganowy ma również tą zaletę, wnikając w skórę , lepiej wybrać się do stosowania olejku arganowego na twarz przed snem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *